Plastik, aluminyum vb. malzemelerden imal edilecek parçalarınkontrol edilmesi, fonksiyonlarının test edilmesi amacıyla CNC dik işlem merkezlerinde plaka halinde dolu malzemeden işleme yaparak maket, prototip ve önseri numune imalatlarını yapmaktayız.

Konvansiyonel prototip imalatı olarak bilinen yöntemimizde tüm talaş kaldırma işlemleri CNC dik işlem merkezlerinde yapıldığından, imal edilen prototiplerde ölçüsel olarak yüksek hassasiyetlere ulaşmakta, plaka halinde malzeme kullanımına bağlı olarakta mekanik özellikler homojen dağılım göstermektedir.

İşlemesi tamamlanan prototipler işinde uzman personelimiz tarafından tesviye edilip boya ve diğer ikincil işlemlere hazır hale getirilmektedir. İstendiği takdirde boya ve kaplama yapılan prototiplerimiz seri imalat ürünü parçalarla birebir aynı özellikleri göstermekte ar-ge çalışmaları, mühendislik testlerinde, fuarlarda satış ve pazarlama faaliyetleri için müşteri numunesi olarak kullanılabilmektedir.

Prototip imalatlarımız için poliüretan model malzemesi, ABS, delrin, polyamid, kestamid, teflon, PVC, alpolen, aluminyum vb plaka halinde tedarik edilebilen malzemeler kullanılmaktadır.

Konvansiyonel prototip imalatı haricinde aluminyum, dkp, inox, galvanizli ve paslanmaz sactan imal edilecek parçaların prototiplerinin imalatlarınıda yapmaktayız. Tüm açınım hesaplarını kendi yaptığımız parçaların lazer kesimlerini ve bükümlerini birlikte çalıştığımız yan sanayilerde yaptırıp, kaynak kılavuz çekme, somun perçin ve boss çakma gibi ilave mekanik işlemleri kendi bünyemizde tamamlayıp boya ve eloksal kaplama gibi işlemleri yaptırarak kullanıma sunmaktayız.

 

© 2016 A-CADCAM Mühendislik Hizmetleri